TarihçeFirmamız 1976 yılında, o dönemde metal endüstrisinin merkezi olan Karaköy Perşembepazarı'nda kurulduğundan beri demir çelik yaşantımızın merkezinde olmuştur. Büyük çapta uluslararası projelere imza atan inşaat firmaları ile çalışarak ana tedarikçileri konumuna gelen firmamız, bu sayede hem marka değerini hem de operasyonlarını büyütme fırsatı bulmuştur.
 
1980 yılından itibaren, müşterileri için daha fazla katma değer yaratmak amacı ile bünyesine kesim teknolojileri gibi çeşitli süreçleri ekleyen Tufan Demir Çelik, bu noktadan sonra imalata dayalı çözüm süreçlerine yönelmiştir.
 
Günümüzde, 50’den fazla çalışanı ve İstanbul’un önde gelen sanayi bölgesi İkitelli OSB’nde yer alan 3000 metrekarelik tesisi ile Tufan Demir Çelik müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun üretim çözümleri sunmaktadır. Lazer ve plazma sac kesimi, büküm ve kaynak gibi hizmetlerinin yanında, uzun ve yassı ürünlerin toptan ve perakende satışını gerçekleştiren firmamız, yurtiçinin yanında Avrupa ve Afrika’daki müşterilerine de hizmet sunmaktadır.